Tradiční astrologie na míru.
Get Adobe Flash player

 Mel Gibson

 

 Životopisná data

Mel Gibson je velmi úspěšný herec, režisér a producent, idol generace „Husákových holek“, který si cestu k úspěchu prošlapal velmi zarputile, řekla bych po kozorožsku, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. Než urputnost a pracovitost z něho na první pohled září jeho blankytně modré oči. Stejně zářily Maxi Rockatanskemu v Šíleném Maxovi, Fletcheru Christianovi v Bounty, Martinu Riggsovi ve Smrtonosné zbrani, Williamu Wallaceovi ve Statečném srdci, Danielu McCormickovi ve Věčně mladý, Nicku Marshallovi v Po čem ženy touží a bezpočtu postav, které ztvárnil. A v jeho očích se toho zpětně také už hodně odráží.

Narodil se před šedesáti čtyřmi lety v USA – v Peekskill (NY)  – 3.1.1956 / 16:45h – jako šesté dítě z jedenácti. Jeho otec – Hutton Gibson – byl původem Ir a byl velmi přísný a nábožensky založený, určitě by se dalo říci až fanatik, celý život se potýkal s tím, jak slušně uživit svou početnou rodinu. Gibsonovi zažili i období, kdy se ocitli zcela bez příjmu, a to když se otec vážně zranil v zaměstnání a soudně se domáhal náhrad. Dlouho žili jen z darů příbuzných a přátel, neboť hlava rodiny nechtěla připustit, že by mohla pracovat jeho manželka Anne Patricia Gibson. Děti vedl Hutton Gibson přísnou rukou – a to také doslova, používal i tělesné tresty, děti se vůbec nepokoušely vzdorovat a jeho autoritu ctily. Ale toto je právě jedna z nejdůležitějších věcí, které Mela Gibsona formovaly. Osobnost otce byla silná, neotřesitelná autorita, kterou Mel uznával, ale zároveň se otce bál. Otec byl také dosti prudký, trpěl výbuchy emocí. Aby Mel přežil, raději se s ním ztotožnil. Ovšem v dospívání a dospělosti nastaly problémy. Dokud byl Mel ve škole nebo doma, choval se dle zásad otce a katolické víry. Schovával například i komiksy pod matraci apod. Otec by toto nerad viděl u svých dětí. Avšak ve chvílích, kdy nebyl v dohledu otec, choval se Mel zcela jinak, nechával průchod všemu, co bylo jinak na černé listině. Kouřil, pil, díval se na „zakázané filmy“ (což byly v dětství například i animáky jako Mickey Mouse) u kamarádů. Zároveň si však už odmala jako životní cíl kladl vybudovat silnou a početnou rodinu jako jeho otec. Do života Mela zasáhlo silně také stěhování do Austrálie. Jakmile jeho otec vysoudil poměrně velkou částku peněz jako odškodné, vydali se Gibsonovi na pouť do Austrálie – za lepším živobytím. Neletěli letadlem, ale opravdu putovali, po cestě poznávali historii rodiny apod. Do Austrálie se vydali také proto, že chtěl otec Mela uchránit od nasazení do války ve Vietnamu. Melovi bylo v době přesídlení do Sydney v Austrálii 12 let. Zde pokračoval ve studiu v katolické škole a pak byl ihned přijat ke studiu herectví a přišly první úspěchy – nejprve divadelní (Romeo a Julie), poté filmové (Šílený Max).

Otevřela se mu tak brána do Hollywoodu, kam na několik let přesídlil. V roce 1985 se ale vrátil zpět do Austrálie, kde žije dodnes.

Dvacet devět let žil v manželství s Robyn, s níž má 7 dětí a ačkoli se prezentuje jako pravověrný katolík, denně se modlí apod. (má vlastní kapli na zahradě svého sídla), nebyl zrovna vzorem věrnosti. Manželka a rodina také jistě trpěla jeho alkoholismem a bouřlivými výstupy, skandály. Rodinu ale udržoval. Byla to jeho kotva.

V roce 2009 však manželství už opravdu přestávalo fungovat i navenek. Začal rozvod, který se táhl ještě asi dva roky. Tehdy šlo o nejdražší rozvod v historii. Mel musel manželce vyplatit polovinu majetku – tedy 8 mld korun. Rozešli se nakonec v dobrém, ovšem pro Mela to nebylo dobré období.

Mel ještě v době rozvodu začal žít s ruskou zpěvačkou Oksanou Grigorievou a záhy se jim narodila dcera Lucie. Sotva se Mel dohodl s manželkou na finančním vypořádání a byl rozveden, rozešel se i s Oksanou. A rozchod byl provázen velkým skandálem. Mel se měl chovat k partnerce násilně, opakovaně ji bít, vulgárně nadávat a vyhrožovat. Oksana si na vše pořídila důkazy – nahrávky. Po finančním vyrovnání, které zřejmě bylo cílem Oksany od začátku vztahu, zavládl klid zbraní a Mel se snad i podílí na výchově dcery.

Od roku je Mel opět šťastný po boku o 35 let mladší Rosalindy Ross, která mu prý rozumí a umí tlumit i jeho záchvaty zuřivosti, výlevy emocí apod., ke kterým má prostě sklony. Seznámili se při práci na jeho filmu Hacksaw Ridge. Mají spolu syna, jehož rodičem se Mel stal ve svých 61 letech.

Mel Gibson se stále věnuje natáčení, režírování a produkci. Na svém kontě má i dva Oscary (za režii filmu Statečné srdce a zároveň za celkově nejlepší film).

Pozn. Níže filmografie (například pro práci s tranzity apod.)

Rozbor horoskopu

Horoskop je noční. Luna je pod obzorem ve 4.domě – jedná se tu zároveň i o vládce ascendentu – Luna je tu silná. Luna nabývá na důležitosti také tím, že je hodně aspektovaná a aspekty jsou kladné (snad kromě dotyku Saturna, který může Lunu v poněkud dietním znamení Panny ještě trochu upjatější, více strohou, a to i když jde o kladný aspekt). Luna se nachází v domě 4. – mluví tedy hlavně o poměrech v původní rodině, zároveň jde o dům otcovský. Luna samozřejmě poskytuje informace i o matce a o naší duši vůbec.

Slunce je v těsné blízkosti descendentu. Je sice v noční části horoskopu, ale do domu 7. asi dosvítí. Tedy je tu i silný vliv Slunce, silná potřeba vážného partnerského vztahu, založeného na konzervativních hodnotách. Vládcem domu 7. je Saturn v domě 5. – tedy důležité budou děti. Saturn je v konjunkci s Marsem – Mel byl pravděpodobně podobným rodičem jako jeho otec – děti miluje, ale byl přísný. Vztah bude dětmi také držen a zároveň svázán, omezován apod. Vztahy celkově (5. a 7. dům) nebudou úplně spontánní, radostné – vládce domu 7. je Saturn v domě 5. – spojen s dalším škůdcem – Marsem, který je ale alespoň ve svém domicilu, tedy je silný. Ani Neptun na hrotu domu 5. vztahům nepomáhá, zprostředkovaně vypovídá situace v domě 5., příp. 7. o tom, jak člověka citově vybavila do života rodina. Slunce a Saturn v nočním horoskopu také mluví o otci. Saturn v konj. s Marsem v 5. domě – asketismus, odříkání kvadratura Jupiter, Pluto – otec, který vytvářel velké tlaky, Jupiter ve spojení s Plutem může naznačovat tlaky, které souvisí s vírou. Pluto je v konjunkci s královskou stálicí Regulus, která umocňuje jeho vliv. Mel může tyto tlaky upouštět tím, že má blízko k alkoholu (Mars ve vodním znamení pod vlivem škůdců – Saturn, Pluto). Pokud jde o myšlení a inteligenci – Merkur je ve znamení Kozoroha a noční, což by mělo být přínosem, je také dobře postaven v hlavním, sedmém domě. 3. dům má hrot ve Lvu a jeho vládce Slunce se nachází v blízkosti descendentu. Slunce je mj. neaspektované, stejně jako Venuše ve Vodnáři v domě 8. Působí to na mne tak, že Mel Gibson by chtěl mluvit, působit jako morální autorita a chce být každopádně slyšet, vidět, působit, svou tvorbou – snad i pod vlivem račího ascendentu a Luny v domě 4. by chtěl zprostředkovat informace o minulosti, historii, prezentuje se jako patriot, vybírá si postavy hrdinů – vlastenců, což je Luně v domě 4. blízké. Ale tento bohulibý záměr mu ztěžuje konjunkce Pluto, Jupiter v domě třetím kvadratura Saturn, Mars. Způsobuje ambivalentnost ve vystupování. Mel je naopak často násilný, nezvládá své projevy, pokud se dostane pod tlak. Je pak naopak velmi nekompromisní (útoky na ženy, židovské náboženství, rvačky, opilecké výlevy, řízení pod vlivem alkoholu apod.).

Hrot 10. domu – MC se nachází v Rybách, vládce Neptun je na hrotu domu 5. – umělecká profese, tvůrčí nadání s tím koresponduje. Neptun mu může poskytovat inspiraci, může mít talent „stáhnout si“ témata, která zrovna společnost ocení, souznít s lidem. Neptun je bohužel součástí T-kvadratury – Neptun – Merkur – Uran, může tedy zastiňovat objektivnost úsudku, Mel si někdy realitu, ale i právě náhled na dějinné události, může asi trochu přizpůsobit. Uran ve Lvu ve zničení pak může úvahy činit zbrklými, Mel může reagovat unáhleně, čehož pak lituje a omlouvá se, odčiňuje hříchy. Nemá to se sebou asi vůbec lehké. Ani v lásce ne.

Domy vztahové jsem již zmiňovala, Venuše stojí opuštěně v domě 8. ve Vodnáři a může se chovat sice přátelsky, ale také trochu neosobně, plést si lásku a přátelství. Luna v Panně vroucnost asi také úplně nevyrobí. Mars ve Štíru (v domicilu) by mohl být v tomto směru jediným Melovým bohatstvím a také určitě je, jistě stojí z velké části za jeho charisma, ale zároveň je velmi propojen se škůdci, tedy do jeho povahy bude vkládat právě prvky násilí – tedy mu škodit. Bude tu akcent na tělesnou lásku, tam vášeň bude velká, ale bude své objekty omezovat, bude velmi žárlivý, majetnický. On se ale omezovat nebude.

Melův horoskop není nejjednodušší – nenajdeme zde úplné dary, krom poškozeného Marsu žádná planeta není v domicilu nebo povýšení, naopak kvadratury škůdců apod., co se týká víry – Jupiter je také poškozený a ve zničení, i když na něj alespoň Neptun vytváří sextil.

Síla horoskopu jistě vězí z velké části za rohatým Kozorohem, který ho nutí jeho nástrahy překonávat. Však to na něm také zanechává stopy, jakoby se jeho boje doslova vrývaly do jeho obličeje. Na svůj věk mi přijde hodně  – použitý.

Síla horoskopu může být přidána i postavením světel u hlavních os, zvláště pak postavením Luny ve 4.domě v nočního horoskopu.

Pozn.

Pokud bychom zrelokovali horoskop pro Austrálii, změní se na horoskop denní, vládcem bude Slunce, které se přesune právoplatně do domu 7., až na jeho samý konec, což je ale také silné. Luna se posouvá do domu 3. – ke hrotu 4.d. V noční variantě je horoskop silnější, co se týká Luny. V denní variantě je silnější Slunce a také doprovod. V nočním horoskopu se mi doprovod Luny nezdá nijak slavný.

Horoskop se příliš nemění, jen ascendent přejde do Blíženců a je tu více možností pro uplatnění – aspekty na MC a zdůraznění finančních domů.

Mel Gibson, horoscope for birth date 3 January 1956, born in Peekskill, with Astrodatabank biography – Astro-Databank

Polarita, živly – moc jsem úplně nerozebrala, protože se to právě tím cestováním trochu přelévá, mám takový pocit. Voda tu je ale silná.

Filmy

2021

Black Flies
Dangerous
Last Looks
Panama
War Pigs

2020

Boss Level
Fatman
Miliónový hurikán

2019

The Professor and the Madman

2018

Na špatné straně

2017

Táta je doma 2

2016

Ve jménu krve

2014

Expendables: Postradatelní

2013

Machete zabíjí

2012

Final Cut – Dámy a pánové
Moje letní prázdniny

2011

Pan Bobr
The Brain Storm

2010

Na hraně temnoty

2006

Payback: Straight Up

2004

Paparazzi

2003

Zpívající detektiv

2002

Znamení
Údolí stínů

2000

Million Dollar Hotel
Patriot
Po čem ženy touží
Slepičí úlet

1999

Odplata

1998

Smrtonosná zbraň 4

1997

Den otců
Pravdivá pohádka
Spiknutí

1996

Výkupné

1995

Casper
Pocahontas
Statečné srdce
The Chili Con Carne Club

1994

Maverick

1993

Muž bez tváře

1992

Navždy mladý
Smrtonosná zbraň 3

1990

Air America
Hamlet
Pták na drátě

1989

Smrtonosná zbraň 2

1988

Tequila Sunrise

1987

Smrtonosná zbraň

1985

Šílený Max a Dóm hromu

1984

Bounty
Paní Soffelová
Řeka

1982

Rok nebezpečného života

1981

Gallipoli
Útočná síla „Z“
Šílený Max 2 – Bojovník silnic

1980

Řetězová reakce

1979

The Hero (TV film)
Tim, opravdová láska
Šílený Max

1977

I Never Promised You a Rose Garden
Summer City

 

 

 

Chester Charles Bennington (Chazy – Chaz, Chemist)

POLARITA

V horoskopu bývalého frontmana skupiny Linkin Park jsou jen o málo silněji obsazená mužská znamení než ženská, což dává dostatečnou energii, odvahu k prosazení, chtění něčeho dosáhnout.

Slunce jako planeta mužská je v mužském znamení, Berana, což toto založení ještě posiluje, naopak jako problém u muže tohoto ražení vnímám Mars, vládce Berana, postavený v ženském znamení Raka, k tomu v pádu.

ŽIVLY

Pokud budeme vyhodnocovat živly, nelze si nevšimnout výrazného zdůraznění živlu VODY a OHNĚ. Vody je v tomto horoskopu nejvíce – Chester byl tedy pod vlivem vodních znamení velmi citlivý, až přecitlivělý, vše prožíval velmi hluboce, měl velmi bohatý vnitřní život, určitě trochu posunuté vnímání, vztáhneme – li to k jakémusi „průměru“. Pokud má někdo silně obsazená vodní znamení, zdá se být uzavřený, možná až pasivní, protože se snaží neodkrývat své emoce, vztahy k lidem, čímž se alespoň částečně chrání před tím, aby ho okolí zranilo na slabém místě apod. Ale u Chestera je zkombinován vliv VODY s vlivem OHNĚ.

Oheň má též silné prožívání, ale prožívání, emoce pouští naopak ven, pokud možno bez cenzury a okamžitě. A zde se setkávají dva živly, které si vzájemně jsou v mnohém opakem, nehodí se k sobě. Promísení těchto dvou živlů proces prožívání umocňuje, emoce mohou přímo tryskat. V člověku to syčí, bublá podobně jako když se tyto dva živly setkají v reálu. Tohle je myslím v tvorbě Chestera Benningtona doslova hmatatelné.

Chybějící živel ZEMĚ naznačuje životní úkol ve smyslu hledání jistoty finanční, ale zároveň citové, pevné půdy pod nohama. Podobně je to se živle VZDUCHU (komunikace, přizpůsobivost).

KVALITA ZNAMENÍ

Pokud se podíváme na obsazenost znamení dle kvalit, mírně převládá kvalita základní, kardinální, Chester tedy v životě věděl, co chce a šel si za tím - i přes veškeré problémy, které ho provázely od dětství. Odmala chtěl být zpěvákem, zpočátku tvrdil, že chce být pátým členem Depeche Mode :).S tímto koresponduje i silnější obsazení hlavních domů.

Horoskop je noční, tedy Slunce se nachází pod obzorem ve znamení Berana (v 5.domě). Slunce na 1.stupni Berana. Syrová energie prvopočátku, zvýšený martický vliv, Kefer u charakteristiky tohoto stupně uvádí impulzivitu, nepředloženost, sklon ke zbrklosti, bezohlednosti, k přehnané pokrokovosti. Hádés píše, že se jedná o stupeň síly a vášnivosti; schopnost snášet nával práce, síla charakteru, vášnivost a agresivita, člověk je dobře vybaven pro střety.

Prostě Beran v pravém slova smyslu.

Pokud nejsou Slunce nebo zbytek horoskopu poškozeny, můžeme u Berana počítat s tím, že se chová čestně, své záležitosti řeší přímočaře, od Berana se nemusíme obávat útoku tzv. ze zálohy.

Bývá impulzivní, je pro něj nejtypičtější cholerické chování, pokud ztropí nějakou emočně vyeskalovanou scénu, někomu vynadá apod., tak to tím ale také končí, stůl je čistý. Pro druhého to příjemné být nemusí, někdo na takovou energii není připraven. Berana baví prosazovat sebe, nové projekty, nové přístupy, být průkopníkem. I Chester byl určitě průkopníkem i na poli hudby. Linkin Park stále experimentoval, ve své tvorbě propojoval rap, metal, rock i melodický pop. Velmi svědomitě :). Skupina Linkin Park je označována jako jedno z nejzajímavějších a nejproslavenějších hudebních seskupení poslední doby. Dle videí, záznamů z koncertů i ze soukromí, emocemi nešetřil, „hřál“, byl srdečný, přátelský, objímací, což je Beranům blízké. Emoce, které patřily k jiné stránce osobnosti (vodní), si nechával do soukromí, i když částečně ses nimi vyrovnával texty a právě na pódiu, kde mj. předváděl velmi tělesně náročnou show. Chlapec samá šlacha, samý sval, nijak mohutný, ale síla velká, energie „rohatá“ – jak beranské.

Slunce se nachází v domě 5.(na hrotu), jedná se tedy o nejlepší postavení Slunce v nočním horoskopu. Toto postavení najdeme u spousty úspěšných lidí, Slunce v 5. domě je obecně příznačné pro sebeprosazení v oblasti umění, dává lásku k lidem a hlavně dětem.

Lunu, sektové světlo nočního horoskopu, najdeme v domě prvním. Opět vynikající postavení.

Luna ve Střelci bývá fajn, je velkorysá, otevřená, bez předsudků, člověk působí přátelsky, sympaticky, mírumilovně, vše ho zajímá, umí naslouchat- jen – opět se tu setkávají dva živly zdůrazněné v Chesterově horoskopu – Luna (vodní, jemná, ženská planeta) ve Střelci (znamení ohnivé). Luna je navíc v konjunkci s Neptunem, další planetou vodní a ještě jemnějších energií. To způsobuje jistý duševní neklid, neustále vzrušení, člověk je „neustálý hledač“, hledá podněty, dá se říci i vzrušení v životě.

Luna je ve zmiňované konjunkci s Neptunem, což zvyšuje vnímavost, empatii, citlivost, dává umělecké nadání, inspiraci – dá se říci „bylo mu shůry dáno“. Někdy (hlavně pokud jsou Luna a Neptun výrazně poškozeny, může to být dispozice k duševní nemoci, kterou může časem spustit například dlouhodobý nebo intenzivní stres). Aspekt Pluta (i když pozitivní sextil) mohl zvyšovat tlaky na jemnou Lunu (psychika), na druhou stranu přidal asi ještě další kapku tvůrčích schopností. Luna v 1. domě sama o sobě zvyšuje citlivost, jemnost vnitřních struktur, přináší jistou nestabilitu do života, mnoho změn. Zvyšuje se důležitost raného období v životě a důležitost osoby matky, její vliv je posílen právě i aspektem Pluta (vládce ascendentu v domě 11.). Podpora matky zde byla určitě, s její pomocí se Chester zbavil v dospělosti závislosti na drogách a alkoholu.

Luna je dále v kvadratuře na Venuši a Merkur. Kvadratura Luny a Venuše, tedy dvou planet, které z větší části vypovídají o našich vztazích, o tom, jak dovedeme prožívat lásku apod., napovídá, že něco v pořádku nebylo, co se týká vývoje, hlavně vývoje vztahu k sobě samému. Člověk s tímto aspektem mívá často potíž s tím „mít se rád“, přijímat se takový, jaký je. Je to určitý druh nelásky k sobě. Teprve poté, co člověk zvládne toto, může očekávat vyrovnaný vztah s partnerem, druhými.

Pokud Slunce budeme brát jako signifikátora otce, mužského principu a Lunu jako signifikátora matky, vychází nám jako kladnější vliv jednoznačně vliv matky. Matka Chestera Beningtona byla zdravotní sestra, otec byl policistou, který vyšetřoval týrání a sexuální násilí páchané na dětech. Ironií osudu je dnes už obecně známá věc, o které Chester dlouho neuměl mluvit, totiž, že on sám si sexuálním násilím prošel, a to ze strany rodinného známého (ve věku od 7 – 13ti let). Bál se o tom někomu říci, vyrovnával se s tím tvorbou – psal básně, kreslil, poslouchal a skládal hudbu, v raném dospívání přidal alkohol a drogy.

V 11 letech se rozvedli navíc jeho rodiče, Chester zůstal v péči matky.

Slunce je také v kvadratuře na Mars. Můžeme z toho vyvodit i charakter působení otce na syna. Otec a jeho působení neprospívá věcem ascendentu, tedy vývoji osobnosti, otec měl sám pravděpodobně nějaké potíže se zvládáním svého života, následně i to, jak se chová a projevuje Chester, jak je vnímán, nekoresponduje s tím, co dělá, čeho by chtěl dosáhnout, ubližuje si. Není zde harmonie. A může jít o nějakým způsobem autodestruktivní, autoagresivní chování, které může vyústit ve smrt zrozence. Zde je mj. vládce ascendentu v domě 8. – domě smrti, tedy si zrozenec může zavinit svou smrt sám, může jít o smrt rychlou, ve zkratu, typické pro sebevraždy. Své problémy (úzkosti, deprese, dle textů písní možná i paranoiu apod.) řešil alkoholem, návykovými látkami a je doloženo, že v souvislosti s alkoholem se objevovalo právě sebevražedné chování.

Období školní docházky, které u něho bylo problematické, je reprezentováno 3. domem – zde je hrot domu ve znamení Kozoroha, vládce Kozoroha Saturn je nejslabší planetou jeho horoskopu a nachází se na konci domu 8. a zač. domu 9 – ve znamení Raka, tedy v detrimentu. Saturn je také v kvadratuře na Jupiter – tento aspekt může způsobit neklid, melancholii, nespokojenost, člověk se snaží naplňovat své cíle, ale něco vyššího mu v tom brání (osudové prvky, zákon apod.). V období školní docházky zažíval Chester nejen sexuální zneužívání, ale i šikanu a rozvod rodičů. Druhým znamením, které se celé rozprostírá přes třetí dům je Vodnář – jeho tradiční vládce je opět Saturn. Moderní vládce Vodnáře Uran, spoluvládce 3.domu se schovává v domě 12.

Ascendent je ve 3.dekanu Štíra (vládne mu Luna), souvisí s 8. domem (zdraví, peníze druhých,sexualita ve smyslu tvrdé sexuality, otázky smrti). Vládce dle tradice je Mars a Mars je v tomto horoskopu v domě 8., je v Raku – ve zničení. Moderní vládce Pluto je v 11.domě, tedy v domě společenském, protektivním. Možnost společenského vzestupu. Ascendent ve Štíru dává charizma, magnetismus, Chester byl tmavým typem Štíra s uhlově černýma magickýma očima, které „rentgenují“.

Mars jako vládce ascendentu je v aspektu (kvadratuře) na Slunce, takže zvětšuje Chesterovu disponibilní energii, ale tu je pro něho někdy těžké zacílit správným směrem, mnohdy ji vydává do sebezničení, destruktivně, v životě zažil násilí, které se obracelo několikrát vůči němu (sexuální násilí, šikana – Mars v 8.domě, vazba na Slunce Na hrotu 5.domu – také symbolizuje vztahy a sexualitu). Tyto planety propojené mezi těmito dvěma domy vypovídají i informace o složitosti jeho partnerských vztahů a vztahů s jeho dětmi. Měl celkem 6 dětí (z nich jedno osvojené) ze tří vztahů. Problémy s partnerkami tam byly.

Mars dále přijímá aspekty od dobrodějů Venuše a Jupitera, a to kladné. Venuše vládne domu 11. a také 7. Určitě podporuje Chesterovu přitažlivost, sexualitu a také tvůrčí potenciál. Jupiter dodává další energii, možnosti uplatnění.

Mars v Raku v kvadratuře na Slunce může dát dispozici k zažívacím obtížím, stejně tak Luna v kvadratuře na Venuši. Poškozený Mars v Raku vládne kromě 1. a 8. domu také 6.domu – zdraví. To vše ukazuje na zdravotní problémy, kterými, pokud jim nebude předcházet, si život může sám krátit. Mars v domě 8. v nočním horoskopu je v postavení neblahém.

Merkur je ve znamení Ryb v pádu a je denní v nočním horoskopu, což není úplně výhodné. Ve 4.domě mu také úplně blaze není. Je to planeta vzdušná, pohyblivá, zde se nachází v Rybách a ještě v prostředí vodním, analogicky připisovaném znamení Raka. Je však v pozitivním aspektu na Saturn, stejně tak Slunce, takže myslím, že Chesterovi to myslelo dobře, ale on mohl mít nějaké pochybnosti o svém intelektu. Merkur je v kvadratuře na Lunu a Neptun, takže mohl dostávat inspiraci, co se týká hudební tvorby, ale mohl být někdy vzdálen realitě, mohl si v mladém věku lhát, sobě, okolí, unikat z reality, ve škole to nemuselo prospívat soustředění. Merkur byl propojen s jemnými planetami – Lunou a Neptunem, tedy s emocemi, zároveň pod vlivem zničeného Saturna. Výsledkem byla jistě rozporuplnost.

Jen – ještě – všimněme si, že nad obzorem radixu jsou všichni škůdci. Mars je v pádu v domě 8., v kvadratuře na Slunce v Beranu, což je prostě hodně špatné. Trochu ho zjemňuje, podporuje kladný aspekt Jupiteru i Venuše, Jupiter ze znamení Berana (znamení, kterému Mars vládne) a Venuše je povýšena v Rybách. Saturn je však mimo sektu a ve zničení, Uran by měl být ve Vahách v povýšení, ale je v nevýhodném postavení ve 12.domě (dům skrytých nepřátel), Pluto ve Vahách je v pádu a v opozici na Černou Lunu (berme ho v úvahu jako moderního vládce ascendentu).

Venuše v Rybách je v povýšení. Ve 4.domě v nočním horoskopu. Bohužel v kvadratuře na Lunu. Na mne Chester působí velmi křehce a zranitelně, ačkoli tak úplně nevypadá – a snaží se působit tvrdě, inu, nu – metal atp., spolumajitel tatérských studií, barevný od hlavy po paty - je měkkosrdcatý, křehule.

A co má krásné – královskou stálici Regulus na hrotu MC. I díky ní se jistě dokázal proslavit, přestože jeho život byl dosti krátký.

Chester Benington si vybral svou smrt sám, oběsil se ve věku 41 let ve svém domě 2 měsíce po smrti svého blízkého přítele Chrise Cornella, který zvolil totožný způsob smrti. Je možné, že smrt přítele byla poslední kapkou v životě plném sice slávy, ale také těžkých depresí, které ho provázely už od dětství.

——————————————————————————————————————–

Poznámky k běhu života (pod čarou)

Sexuální násilí a šikana se dějí za firdarie Luna /Venuše a Luna /Merkur, dále pak hlavně za saturnské firdarie. Když se rodiče rozvedli, bylo mu 11 let – stále saturnská firdarie. Následovaly problémy s alkoholem, marihuanou, byl i zatčen za držení marihuany, členství v různých hudebních skupinách, ale spíše frustrace než úspěchy. I když…

Saturn je u něho slabý, poškozený. V roce 1994 udělal maturitu. Tím je ohraničena saturnská firdarie.

Následovala jupiterská firdarie, sňatky, děti, první úspěchy. Linkin Park je založena symbolicky v roce 1996!, kdy jupiterská firdarie začíná.

2008 – 2015 – probíhá martická firdarie. Asi náročná, dle své obecné charakteristiky, ale také dle konkrétního postavení Marsu v jeho horoskopu.

Paradoxně sebevražda přichází za firdarie sluneční (Slunce/Venuše).

Sebevražda

20.7.2017

Spekuluje se, zda šlo o zkrat, vyústění dlouhodobých depresí a útrap, případně reakci na smrt přítele, který odešel dobrovolně 2 měsíce před ním. Chester si sáhl na život totiž v den narozenin zmiňovaného přítele – Chrise Cornella, taktéž úspěšného zpěváka (Soundgarden, Audioslave).

V den sebevraždy jeho přítele se tranzitující Mars nacházel na hrotu Chesterova 8.domu.

V den sebevraždy Chestera měl za sebou tranzitující Mars pouť 8.domem anacházelse v konjunkci s tranzitujícím Sluncem, obě planety byly v konjunkci s nativním Saturnem. V tranzitech se vlastně propojily 2 planety, které dávaly Chesterovi v životě zabrat a byly propojeny kvadraturou (v jeho nativu). Tyto dvě planety si stouply ten den mj. do kvadratury s tranzitujícím Uranem, který zase vytvořil konjunkci s jeho nativním Jupiterem.

Merkur v Rybách ve 4.domě (denní v nočním horoskopu)přijímal po nějakou dobu kvadraturu od Saturna (deprese), taktéž kvadraturu od Venuše. Pro dokreslení – Neptun dlouhodobě v kvadratuře na Neptun a Lunu (Luna je dispozitorem jeho Marsu).

Chester se zbavil závislostí, ale v okamžiku smrti bylo v jeho krvi nalezeno menší množství alkoholu. Alkohol u něho spouštěl vše špatné a sebevražedné sklony. Na posledním videu působí ztrápeně. Ale nikomu si nestěžoval.

 Den sebevraždy jeho kamaráda a jeho rozpoložení 20.5.2017  (tranzity)

 Chester Bennington Solar 2017