Tradiční astrologie na míru.
Get Adobe Flash player

WILLIAM JAMES SIDIS – ČLOVĚK S NEJVYŠŠÍM IQ NA SVĚTĚ

https://www.astro.com/cgi/chart.cgi?showgif&lang=e&gif=astro_2atw_william_james_sidis.27416.181820.png&cd=castro_2atw_e&res=90&wiki=2&adbtitle=Astro-Databank%20chart%20of%20William%20James%20Sidis%20born%20on%201%20April%201898%20(noon,%20no%20houses)&adblink=/astro-databank/Sidis,_William%20James

1.4. 1898 11:46 New York / Universal Time 16:46 (data – Starkman)

William James Sidis – Wikipedie (wikipedia.org)

WILLIAM JAMES SIDIS byl americký génius, disponoval mimořádnými matematickými a jazykovými schopnostmi. V dětství byl označován za zázračné dítě, v dospělosti za vyhořelého podivína žijícího v ústraní. Údajně mu bylo naměřeno nejvyšší IQ na světě – 200 – 300 bodů – ono mu tedy spíše nebylo naměřeno, odhadovalo se, neboť na to běžná stupnice nedosahuje. Více ze života popisuji při popisu jednotlivých firdarií.

Silný Beran (Slunce, Venuše, Merkur) se silně mužskou polaritou (i ženské planety – Luna, Venuše, Neptun v mužských znameních, Mars tedy naopak v ženském), velmi silně zastoupen živel ohně – a dynamiku osobnosti může zvětšovat ještě např. Luna ve Lvu – vodní planeta v ohnivém znamení, mj. obě světla tedy v ohni a v trigonu, Mars v Rybách – naopak – ohnivá planeta ve vodním znamení. Navíc silná kardinalita. Asi  s ním nebylo jednoduché vyjít.

Sílu osobnosti určitě dává i vládce asc. v 1. domě ve výborných aspektech – a je to světlo –

Luna v 1. domě je obecně dobrá a posiluje vodní živel, tedy prožívání emocí.

Slunce je v domě 10. , Slunce posíleno pozitivními aspekty od Saturnu a Plutona, jen Jupiter Slunce napíná opozicí. Slunce je nejsilnější i z pohledu tradiční astrologie. Obecně silně obsazený dům 10. , protektivní domy obsazeny, dobrodějové  také silně postaveni – Venuše v domě 10. a Jupiter u osy IC – můžeme ho brát už jako v domě 4. – tedy oba v hlavních domech.

Pro mne překvapivě trochu méně výrazný je tu Merkur (noční v denním horoskopu, ale je            v domě 10. , v Beranu, a vládne 3.domu, z pohledu tradice je také slabší) – nicméně – můžeme to brát jako důkaz, že IQ není jen záležitostí Merkura, že záleží na postavení Slunce, a právě třeba na aspektech, provázanosti prvků – a zde je to samý trigon, samý sextil, dohromady dokonce 2 draci. Aha – velký ohnivý trigon – a je součástí dvou draků! Opravdu parádní vazby. Ještě jsem toto neviděla.

Horoskop „kazí“ t – kvadratura – Saturn – Pluto – Mars – s vrcholem v Marsu – na hrotu 9.domu, tedy můžeme ještě počítat do domu 8. Tvrdé planety – provázaní škůdci.

A tato t – kvadratura stala se mu asi i osudnou. Vládcem 8. domu je Uran, dle tradice Saturn. V domě 8. můžeme ještě počítat s Marsem – Uran (Saturn) a Mars mohli fungovat jako potencionální smrtonoši. A také tak zafungovali. Mj. Uran je v horoskopu v kvadratuře Mars v 8.domě je v nativu v kvadratuře na vládce 8. domu – moderního – Uran i tradičního – Saturnu- aby se to nepletlo.

Ve věku 46 let Sidis předčasně zemřel následkem mozkového krvácení, mj. asi roli sehrála i dědičnost, neboť v 56 letech po tzv. mozkové příhodě zemřel i jeho otec.

Sidis začínal svůj životní cyklus firdarií Slunce (pro něho velmi úspěšná etapa – 0 – 10let). V 18 měsících údajně četl  The New York Time, v 8 letech ovládal 7 jazyků (mj. aramejštinu, hebrejštinu, řečtinu). Otec v jeho 8 letech podal žádost o přijetí na Harvard, ale tehdy ho nevzali, nicméně sluneční firdaria byla úžasná.

Následovala firdaria venušanská (10 – 18 let), kdy byl na Harvard „konečně“ přijmut – ve věku 11 let na tzv. výjimku pro nadané žáky. Stal se vůbec nejmladším absolventem Harvardu. V 17 letech, kdy ještě trvala venušanská firdaria začal na Harvardu na žádost vedení univerzity učit matematiku. Matematika byla jeho prvotním oborem, který ale později zcela opustil, zanevřel na ni.

Za merkurické firdarie (18 – 31 let)  – pozn. Merkur u něj není tak dobře hodnocen – odchází z Harvardu, neboť moc nezvládá povinnosti spojené s pozicí vyučujícího a studenti, kteří byli starší než on, ho prostě nepřijali. Odešel v podstatě rád, učit podle něj neuměl, nechápal, proč ho o to vlastně požádali. V roce 1919 za subperiodě Merkur/Saturn se zúčastnil demonstrace za socialistické ideály a proti povolání vojáků do 1.světové války, tato demonstrace se zvrtla v ozbrojený konflikt a on byl zatčena odsouzen. Zaručili se za něho rodiče (lékaři, otec známý psychiatr), vzali ho do svého sanatoria pro duševně choré a snažili se ho převychovat. On se však s nimi nakonec ve zlém rozešel. Odešel do ústraní, neboť ho po celý jeho život pronásledovali kvůli jeho výjimečnosti a jinakosti novináři, měl problémy v mezilidských vztazích. V této době také vyšel článek, který uveřejnil detaily z jeho intimního života a s novináři se i soudil, soud po letech vyhrál, byl odškodněn. V ústraní sepsal mnoho knih – ale pod pseudonymem, aby se vyhnul sledování, hodnocení apod. Pozn. Vystudoval více oborů. V tomto období zažil mj. to, že se nesměl vrátit do svého bydliště, strach ze zatčení jej pronásledoval velmi dlouho.

Mj. Dračí hlava se nachází u descendentu. a v Kozorohu, jeho úkolem mělo snad být budovat vztahy k druhým lidem, což bylo pro něho asi zrovna dost těžké, ale také urovnat si vztah  k sobě samému (ascendent).

Lunární firdarie mohla být celkem klidná, ale v ústraní.

Při saturnské firdarii umírá. Saturn je tradiční vládce jeho 8.domu (a 7.d.) a v okamžik jeho skonu byla rozehrána kritická t kvadratura – tranzitujícím Marsem (vytvořil přesnou kvadraturu na Uran – moderního vládce 8.domu – a tím zarezonovala celá t kvadratura s vrcholem  – Mars v domě 8. Mars ovládá v jeho horoskopu Slunce v Beranu). Ano, každé 2 roky se mu to takto mohlo zachvět, ale to neasistovaly jiné náročné tranzity. Další náročný tranzit v okamžik smrti Sidise byla exaktní konjunkce Pluta na nativní Luně (19´) – vládce 1.domu. Tranzitující Uran v konjunkci s nativním Plutem (orbis 1 stupeň), Slunce cinklo o ascendent atd., Luna konj. Černá luna…Bylo toho více. Jak to měl v horoskopu pěkně provázané, tak se prvky najednou tou provázaností „rozezněly“, aktivovaly – ale bohužel v neprospěch. Dispozice k tomuto způsobu smrti byla asi v tom, že zde bylo mnoho ohně, mnoho emocí, silně obsazený Beran – hlava, Slunce v Beranu opozice Neptun – a to v kardinálních znameních, vládce 8. domu – Uran v kvadratuře na Mars v 8.domě – jiskření samo o sobě… A bylo to určitě rychlé.

Pozn. Sedna na MC, Pluto paralela Regulus

O jeho partnerských vztazích, příp. dětech, jsem nic nevyčetla, ale ani 5. ani 7.dům nejsou příznivě obsazeny, ani vládci idylu neslibují.

Žádné planety v domicilech, spíše naopak v pádu či zničení,  jen Slunce v povýšení – tedy je možné i toto přidat na misku vah kratšího života.

 

 

 

 

 

Dnes – výročí narození Oty Pavla. Vynikající originální spisovatel, trpěl bohužel bipolární schizoafektivní poruchou- BAP (dříve maniodepresí), která se mu stala osudnou, a po něm ji bohužel zdědil i jeho syn Jiří Pavel – také spisovatel – horoskop připojuji.

Ota Pavel

https://english.radio.cz/bittersweet-prose-a-look-life-and-work-writer-ota-pavel-8072940#&gid=1&pid=1

•Narozen 2.7.1930 , zemřel 31:3.19 (42 let)•Spisovatel, reportér,  novinář židovského původu

•Těžké dětství, nejprve krásné – u Berounky, poté otec a jeho bratři internováni do koncentračního tábora, on s matkou nežidovského původu zůstal doma, stal se hlavou rodiny v mladistvém věku , ale shledali se všichni
•Nastoupil na vojnu, kde se u něho prvně objevily deprese, ale také si zde naplánoval spisovatelskou dráhu
•Po návratu z vojny si doplnil vzdělání – ale jen spoře
•Pomáhal otci v obchodování, ale zachránil ho Arnošt Lustig – povšiml si jeho talentu pro jazyk a dostal ho do Československého rozhlasu
•Po čase odešel do redakce časopisu Stadion a armádního týdeníku Čsl. voják  – tam už se mu líbilo
•Na olympijských hrách v Innsbrucku (zač. února 1964) u něj vypukla naplno BAP – v záchvatu podpálil statek a byl zatčen a umístěn v psychiatrické léčebně, celkem 16x
•Pak v podstatě v invaliditě a píše.
•Umírá ve 42 letech na infarkt při jedné z hospitaliazací
•Byl ženatý, manželka prozaička Věra Pavlová, měl jednoho syna, který zdědil jak talent, tak BAP
•Zajímavost – jeho otec zemřel ve 43 letech (ten byl ale snad veselý – viz Pavlovy knihy)
•„Když chcete psát povídky, tak vám musí být nejméně čtyřicet. Do té doby musíte pořádně žít a dívat se kolem sebe. Mít rád i nenávidět. Zažít všechno. No a pak je to už snadné, chce to jen sednout a začít psát.“

DOMINANTY
Slunce v konj. S Plutem (hlavní dům, kardinální znamení)
Slunce, Pluto v opozici na Saturn na ascendentu, zároveň vládce ascendentu
Poškozené Slunce je vládcem domu 8.
Saturn – vládce ascendentu je v opozici na Jupiter – vládce domu 12.
Slunce/Pluto a Saturn vytváří dále spolu s Lunou v Raku a  Uranem v Beranu  „kosmický kříž“ , a to v kardinálních znameních – tedy „výživná“ konstelace
Luna je tedy navíc v kvadratuře se Slunce a Plutem a také se Saturnem
Mars zničený v Býku je vládcem 3.domu – dům intelektu
Luna a Neptun v domě 8.
10.domu vládne Pluto – v profesi zažil velké úspěchy, ale i obrovské tlaky
Má krásný Merkur, který ho živil
Také umělecky inspirující Neptun
Všimněme si konfigurace (stellium, ale přes znamení)- Slunce, Pluto, Jupiter a výborný Merkur v Blížencích!

Jiří Pavel – syn Oty Pavla

Narozen 16.8.1956 – údaj bez času , zemřel v roce 2018 (62 let)

•Zdědil talent, mnoho peněz, o které přišel, ale také diagnózu BAP
•Spisovatel, producent, majitel starožitnictví, ale také sociální případ – ke konci života byl nesoběstačný a starala se o něj Židovská obec

DOMINANTY

•Všimněme si konfigurace (stellium, ale přes znamení)- Slunce, Pluto, Jupiter a výborný Merkur – tentokrát v Panně! Geny?
•Slunce kvadratura Saturn, Luna kvadratura Mars, Mars opozice Merkur

+ malý trigon – Slunce, Luna, Neptun – umělecká duše

 

 

 Mel Gibson

 

 Životopisná data

Mel Gibson je velmi úspěšný herec, režisér a producent, idol generace „Husákových holek“, který si cestu k úspěchu prošlapal velmi zarputile, řekla bych po kozorožsku, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. Než urputnost a pracovitost z něho na první pohled září jeho blankytně modré oči. Stejně zářily Maxi Rockatanskemu v Šíleném Maxovi, Fletcheru Christianovi v Bounty, Martinu Riggsovi ve Smrtonosné zbrani, Williamu Wallaceovi ve Statečném srdci, Danielu McCormickovi ve Věčně mladý, Nicku Marshallovi v Po čem ženy touží a bezpočtu postav, které ztvárnil. A v jeho očích se toho zpětně také už hodně odráží.

Narodil se před šedesáti čtyřmi lety v USA – v Peekskill (NY)  – 3.1.1956 / 16:45h – jako šesté dítě z jedenácti. Jeho otec – Hutton Gibson – byl původem Ir a byl velmi přísný a nábožensky založený, určitě by se dalo říci až fanatik, celý život se potýkal s tím, jak slušně uživit svou početnou rodinu. Gibsonovi zažili i období, kdy se ocitli zcela bez příjmu, a to když se otec vážně zranil v zaměstnání a soudně se domáhal náhrad. Dlouho žili jen z darů příbuzných a přátel, neboť hlava rodiny nechtěla připustit, že by mohla pracovat jeho manželka Anne Patricia Gibson. Děti vedl Hutton Gibson přísnou rukou – a to také doslova, používal i tělesné tresty, děti se vůbec nepokoušely vzdorovat a jeho autoritu ctily. Ale toto je právě jedna z nejdůležitějších věcí, které Mela Gibsona formovaly. Osobnost otce byla silná, neotřesitelná autorita, kterou Mel uznával, ale zároveň se otce bál. Otec byl také dosti prudký, trpěl výbuchy emocí. Aby Mel přežil, raději se s ním ztotožnil. Ovšem v dospívání a dospělosti nastaly problémy. Dokud byl Mel ve škole nebo doma, choval se dle zásad otce a katolické víry. Schovával například i komiksy pod matraci apod. Otec by toto nerad viděl u svých dětí. Avšak ve chvílích, kdy nebyl v dohledu otec, choval se Mel zcela jinak, nechával průchod všemu, co bylo jinak na černé listině. Kouřil, pil, díval se na „zakázané filmy“ (což byly v dětství například i animáky jako Mickey Mouse) u kamarádů. Zároveň si však už odmala jako životní cíl kladl vybudovat silnou a početnou rodinu jako jeho otec. Do života Mela zasáhlo silně také stěhování do Austrálie. Jakmile jeho otec vysoudil poměrně velkou částku peněz jako odškodné, vydali se Gibsonovi na pouť do Austrálie – za lepším živobytím. Neletěli letadlem, ale opravdu putovali, po cestě poznávali historii rodiny apod. Do Austrálie se vydali také proto, že chtěl otec Mela uchránit od nasazení do války ve Vietnamu. Melovi bylo v době přesídlení do Sydney v Austrálii 12 let. Zde pokračoval ve studiu v katolické škole a pak byl ihned přijat ke studiu herectví a přišly první úspěchy – nejprve divadelní (Romeo a Julie), poté filmové (Šílený Max).

Otevřela se mu tak brána do Hollywoodu, kam na několik let přesídlil. V roce 1985 se ale vrátil zpět do Austrálie, kde žije dodnes.

Dvacet devět let žil v manželství s Robyn, s níž má 7 dětí a ačkoli se prezentuje jako pravověrný katolík, denně se modlí apod. (má vlastní kapli na zahradě svého sídla), nebyl zrovna vzorem věrnosti. Manželka a rodina také jistě trpěla jeho alkoholismem a bouřlivými výstupy, skandály. Rodinu ale udržoval. Byla to jeho kotva.

V roce 2009 však manželství už opravdu přestávalo fungovat i navenek. Začal rozvod, který se táhl ještě asi dva roky. Tehdy šlo o nejdražší rozvod v historii. Mel musel manželce vyplatit polovinu majetku – tedy 8 mld korun. Rozešli se nakonec v dobrém, ovšem pro Mela to nebylo dobré období.

Mel ještě v době rozvodu začal žít s ruskou zpěvačkou Oksanou Grigorievou a záhy se jim narodila dcera Lucie. Sotva se Mel dohodl s manželkou na finančním vypořádání a byl rozveden, rozešel se i s Oksanou. A rozchod byl provázen velkým skandálem. Mel se měl chovat k partnerce násilně, opakovaně ji bít, vulgárně nadávat a vyhrožovat. Oksana si na vše pořídila důkazy – nahrávky. Po finančním vyrovnání, které zřejmě bylo cílem Oksany od začátku vztahu, zavládl klid zbraní a Mel se snad i podílí na výchově dcery.

Od roku je Mel opět šťastný po boku o 35 let mladší Rosalindy Ross, která mu prý rozumí a umí tlumit i jeho záchvaty zuřivosti, výlevy emocí apod., ke kterým má prostě sklony. Seznámili se při práci na jeho filmu Hacksaw Ridge. Mají spolu syna, jehož rodičem se Mel stal ve svých 61 letech.

Mel Gibson se stále věnuje natáčení, režírování a produkci. Na svém kontě má i dva Oscary (za režii filmu Statečné srdce a zároveň za celkově nejlepší film).

Pozn. Níže filmografie (například pro práci s tranzity apod.)

Rozbor horoskopu

Horoskop je noční. Luna je pod obzorem ve 4.domě – jedná se tu zároveň i o vládce ascendentu – Luna je tu silná. Luna nabývá na důležitosti také tím, že je hodně aspektovaná a aspekty jsou kladné (snad kromě dotyku Saturna, který může Lunu v poněkud dietním znamení Panny ještě trochu upjatější, více strohou, a to i když jde o kladný aspekt). Luna se nachází v domě 4. – mluví tedy hlavně o poměrech v původní rodině, zároveň jde o dům otcovský. Luna samozřejmě poskytuje informace i o matce a o naší duši vůbec.

Slunce je v těsné blízkosti descendentu. Je sice v noční části horoskopu, ale do domu 7. asi dosvítí. Tedy je tu i silný vliv Slunce, silná potřeba vážného partnerského vztahu, založeného na konzervativních hodnotách. Vládcem domu 7. je Saturn v domě 5. – tedy důležité budou děti. Saturn je v konjunkci s Marsem – Mel byl pravděpodobně podobným rodičem jako jeho otec – děti miluje, ale byl přísný. Vztah bude dětmi také držen a zároveň svázán, omezován apod. Vztahy celkově (5. a 7. dům) nebudou úplně spontánní, radostné – vládce domu 7. je Saturn v domě 5. – spojen s dalším škůdcem – Marsem, který je ale alespoň ve svém domicilu, tedy je silný. Ani Neptun na hrotu domu 5. vztahům nepomáhá, zprostředkovaně vypovídá situace v domě 5., příp. 7. o tom, jak člověka citově vybavila do života rodina. Slunce a Saturn v nočním horoskopu také mluví o otci. Saturn v konj. s Marsem v 5. domě – asketismus, odříkání kvadratura Jupiter, Pluto – otec, který vytvářel velké tlaky, Jupiter ve spojení s Plutem může naznačovat tlaky, které souvisí s vírou. Pluto je v konjunkci s královskou stálicí Regulus, která umocňuje jeho vliv. Mel může tyto tlaky upouštět tím, že má blízko k alkoholu (Mars ve vodním znamení pod vlivem škůdců – Saturn, Pluto). Pokud jde o myšlení a inteligenci – Merkur je ve znamení Kozoroha a noční, což by mělo být přínosem, je také dobře postaven v hlavním, sedmém domě. 3. dům má hrot ve Lvu a jeho vládce Slunce se nachází v blízkosti descendentu. Slunce je mj. neaspektované, stejně jako Venuše ve Vodnáři v domě 8. Působí to na mne tak, že Mel Gibson by chtěl mluvit, působit jako morální autorita a chce být každopádně slyšet, vidět, působit, svou tvorbou – snad i pod vlivem račího ascendentu a Luny v domě 4. by chtěl zprostředkovat informace o minulosti, historii, prezentuje se jako patriot, vybírá si postavy hrdinů – vlastenců, což je Luně v domě 4. blízké. Ale tento bohulibý záměr mu ztěžuje konjunkce Pluto, Jupiter v domě třetím kvadratura Saturn, Mars. Způsobuje ambivalentnost ve vystupování. Mel je naopak často násilný, nezvládá své projevy, pokud se dostane pod tlak. Je pak naopak velmi nekompromisní (útoky na ženy, židovské náboženství, rvačky, opilecké výlevy, řízení pod vlivem alkoholu apod.).

Hrot 10. domu – MC se nachází v Rybách, vládce Neptun je na hrotu domu 5. – umělecká profese, tvůrčí nadání s tím koresponduje. Neptun mu může poskytovat inspiraci, může mít talent „stáhnout si“ témata, která zrovna společnost ocení, souznít s lidem. Neptun je bohužel součástí T-kvadratury – Neptun – Merkur – Uran, může tedy zastiňovat objektivnost úsudku, Mel si někdy realitu, ale i právě náhled na dějinné události, může asi trochu přizpůsobit. Uran ve Lvu ve zničení pak může úvahy činit zbrklými, Mel může reagovat unáhleně, čehož pak lituje a omlouvá se, odčiňuje hříchy. Nemá to se sebou asi vůbec lehké. Ani v lásce ne.

Domy vztahové jsem již zmiňovala, Venuše stojí opuštěně v domě 8. ve Vodnáři a může se chovat sice přátelsky, ale také trochu neosobně, plést si lásku a přátelství. Luna v Panně vroucnost asi také úplně nevyrobí. Mars ve Štíru (v domicilu) by mohl být v tomto směru jediným Melovým bohatstvím a také určitě je, jistě stojí z velké části za jeho charisma, ale zároveň je velmi propojen se škůdci, tedy do jeho povahy bude vkládat právě prvky násilí – tedy mu škodit. Bude tu akcent na tělesnou lásku, tam vášeň bude velká, ale bude své objekty omezovat, bude velmi žárlivý, majetnický. On se ale omezovat nebude.

Melův horoskop není nejjednodušší – nenajdeme zde úplné dary, krom poškozeného Marsu žádná planeta není v domicilu nebo povýšení, naopak kvadratury škůdců apod., co se týká víry – Jupiter je také poškozený a ve zničení, i když na něj alespoň Neptun vytváří sextil.

Síla horoskopu jistě vězí z velké části za rohatým Kozorohem, který ho nutí jeho nástrahy překonávat. Však to na něm také zanechává stopy, jakoby se jeho boje doslova vrývaly do jeho obličeje. Na svůj věk mi přijde hodně  – použitý.

Síla horoskopu může být přidána i postavením světel u hlavních os, zvláště pak postavením Luny ve 4.domě v nočního horoskopu.

Pozn.

Pokud bychom zrelokovali horoskop pro Austrálii, změní se na horoskop denní, vládcem bude Slunce, které se přesune právoplatně do domu 7., až na jeho samý konec, což je ale také silné. Luna se posouvá do domu 3. – ke hrotu 4.d. V noční variantě je horoskop silnější, co se týká Luny. V denní variantě je silnější Slunce a také doprovod. V nočním horoskopu se mi doprovod Luny nezdá nijak slavný.

Horoskop se příliš nemění, jen ascendent přejde do Blíženců a je tu více možností pro uplatnění – aspekty na MC a zdůraznění finančních domů.

Mel Gibson, horoscope for birth date 3 January 1956, born in Peekskill, with Astrodatabank biography – Astro-Databank

Polarita, živly – moc jsem úplně nerozebrala, protože se to právě tím cestováním trochu přelévá, mám takový pocit. Voda tu je ale silná.

Filmy

2021

Black Flies
Dangerous
Last Looks
Panama
War Pigs

2020

Boss Level
Fatman
Miliónový hurikán

2019

The Professor and the Madman

2018

Na špatné straně

2017

Táta je doma 2

2016

Ve jménu krve

2014

Expendables: Postradatelní

2013

Machete zabíjí

2012

Final Cut – Dámy a pánové
Moje letní prázdniny

2011

Pan Bobr
The Brain Storm

2010

Na hraně temnoty

2006

Payback: Straight Up

2004

Paparazzi

2003

Zpívající detektiv

2002

Znamení
Údolí stínů

2000

Million Dollar Hotel
Patriot
Po čem ženy touží
Slepičí úlet

1999

Odplata

1998

Smrtonosná zbraň 4

1997

Den otců
Pravdivá pohádka
Spiknutí

1996

Výkupné

1995

Casper
Pocahontas
Statečné srdce
The Chili Con Carne Club

1994

Maverick

1993

Muž bez tváře

1992

Navždy mladý
Smrtonosná zbraň 3

1990

Air America
Hamlet
Pták na drátě

1989

Smrtonosná zbraň 2

1988

Tequila Sunrise

1987

Smrtonosná zbraň

1985

Šílený Max a Dóm hromu

1984

Bounty
Paní Soffelová
Řeka

1982

Rok nebezpečného života

1981

Gallipoli
Útočná síla „Z“
Šílený Max 2 – Bojovník silnic

1980

Řetězová reakce

1979

The Hero (TV film)
Tim, opravdová láska
Šílený Max

1977

I Never Promised You a Rose Garden
Summer City