Tradiční astrologie na míru.
Get Adobe Flash player
WILLIAM JAMES SIDIS – ZÁZRAČNÉ DÍTĚ S NEJVYŠŠÍM IQ NA SVĚTĚ

WILLIAM JAMES SIDIS – ČLOVĚK S NEJVYŠŠÍM IQ NA SVĚTĚ

https://www.astro.com/cgi/chart.cgi?showgif&lang=e&gif=astro_2atw_william_james_sidis.27416.181820.png&cd=castro_2atw_e&res=90&wiki=2&adbtitle=Astro-Databank%20chart%20of%20William%20James%20Sidis%20born%20on%201%20April%201898%20(noon,%20no%20houses)&adblink=/astro-databank/Sidis,_William%20James

1.4. 1898 11:46 New York / Universal Time 16:46 (data – Starkman)

William James Sidis – Wikipedie (wikipedia.org)

WILLIAM JAMES SIDIS byl americký génius, disponoval mimořádnými matematickými a jazykovými schopnostmi. V dětství byl označován za zázračné dítě, v dospělosti za vyhořelého podivína žijícího v ústraní. Údajně mu bylo naměřeno nejvyšší IQ na světě – 200 – 300 bodů – ono mu tedy spíše nebylo naměřeno, odhadovalo se, neboť na to běžná stupnice nedosahuje. Více ze života popisuji při popisu jednotlivých firdarií.

Silný Beran (Slunce, Venuše, Merkur) se silně mužskou polaritou (i ženské planety – Luna, Venuše, Neptun v mužských znameních, Mars tedy naopak v ženském), velmi silně zastoupen živel ohně – a dynamiku osobnosti může zvětšovat ještě např. Luna ve Lvu – vodní planeta v ohnivém znamení, mj. obě světla tedy v ohni a v trigonu, Mars v Rybách – naopak – ohnivá planeta ve vodním znamení. Navíc silná kardinalita. Asi  s ním nebylo jednoduché vyjít.

Sílu osobnosti určitě dává i vládce asc. v 1. domě ve výborných aspektech – a je to světlo –

Luna v 1. domě je obecně dobrá a posiluje vodní živel, tedy prožívání emocí.

Slunce je v domě 10. , Slunce posíleno pozitivními aspekty od Saturnu a Plutona, jen Jupiter Slunce napíná opozicí. Slunce je nejsilnější i z pohledu tradiční astrologie. Obecně silně obsazený dům 10. , protektivní domy obsazeny, dobrodějové  také silně postaveni – Venuše v domě 10. a Jupiter u osy IC – můžeme ho brát už jako v domě 4. – tedy oba v hlavních domech.

Pro mne překvapivě trochu méně výrazný je tu Merkur (noční v denním horoskopu, ale je            v domě 10. , v Beranu, a vládne 3.domu, z pohledu tradice je také slabší) – nicméně – můžeme to brát jako důkaz, že IQ není jen záležitostí Merkura, že záleží na postavení Slunce, a právě třeba na aspektech, provázanosti prvků – a zde je to samý trigon, samý sextil, dohromady dokonce 2 draci. Aha – velký ohnivý trigon – a je součástí dvou draků! Opravdu parádní vazby. Ještě jsem toto neviděla.

Horoskop „kazí“ t – kvadratura – Saturn – Pluto – Mars – s vrcholem v Marsu – na hrotu 9.domu, tedy můžeme ještě počítat do domu 8. Tvrdé planety – provázaní škůdci.

A tato t – kvadratura stala se mu asi i osudnou. Vládcem 8. domu je Uran, dle tradice Saturn. V domě 8. můžeme ještě počítat s Marsem – Uran (Saturn) a Mars mohli fungovat jako potencionální smrtonoši. A také tak zafungovali. Mj. Uran je v horoskopu v kvadratuře Mars v 8.domě je v nativu v kvadratuře na vládce 8. domu – moderního – Uran i tradičního – Saturnu- aby se to nepletlo.

Ve věku 46 let Sidis předčasně zemřel následkem mozkového krvácení, mj. asi roli sehrála i dědičnost, neboť v 56 letech po tzv. mozkové příhodě zemřel i jeho otec.

Sidis začínal svůj životní cyklus firdarií Slunce (pro něho velmi úspěšná etapa – 0 – 10let). V 18 měsících údajně četl  The New York Time, v 8 letech ovládal 7 jazyků (mj. aramejštinu, hebrejštinu, řečtinu). Otec v jeho 8 letech podal žádost o přijetí na Harvard, ale tehdy ho nevzali, nicméně sluneční firdaria byla úžasná.

Následovala firdaria venušanská (10 – 18 let), kdy byl na Harvard „konečně“ přijmut – ve věku 11 let na tzv. výjimku pro nadané žáky. Stal se vůbec nejmladším absolventem Harvardu. V 17 letech, kdy ještě trvala venušanská firdaria začal na Harvardu na žádost vedení univerzity učit matematiku. Matematika byla jeho prvotním oborem, který ale později zcela opustil, zanevřel na ni.

Za merkurické firdarie (18 – 31 let)  – pozn. Merkur u něj není tak dobře hodnocen – odchází z Harvardu, neboť moc nezvládá povinnosti spojené s pozicí vyučujícího a studenti, kteří byli starší než on, ho prostě nepřijali. Odešel v podstatě rád, učit podle něj neuměl, nechápal, proč ho o to vlastně požádali. V roce 1919 za subperiodě Merkur/Saturn se zúčastnil demonstrace za socialistické ideály a proti povolání vojáků do 1.světové války, tato demonstrace se zvrtla v ozbrojený konflikt a on byl zatčena odsouzen. Zaručili se za něho rodiče (lékaři, otec známý psychiatr), vzali ho do svého sanatoria pro duševně choré a snažili se ho převychovat. On se však s nimi nakonec ve zlém rozešel. Odešel do ústraní, neboť ho po celý jeho život pronásledovali kvůli jeho výjimečnosti a jinakosti novináři, měl problémy v mezilidských vztazích. V této době také vyšel článek, který uveřejnil detaily z jeho intimního života a s novináři se i soudil, soud po letech vyhrál, byl odškodněn. V ústraní sepsal mnoho knih – ale pod pseudonymem, aby se vyhnul sledování, hodnocení apod. Pozn. Vystudoval více oborů. V tomto období zažil mj. to, že se nesměl vrátit do svého bydliště, strach ze zatčení jej pronásledoval velmi dlouho.

Mj. Dračí hlava se nachází u descendentu. a v Kozorohu, jeho úkolem mělo snad být budovat vztahy k druhým lidem, což bylo pro něho asi zrovna dost těžké, ale také urovnat si vztah  k sobě samému (ascendent).

Lunární firdarie mohla být celkem klidná, ale v ústraní.

Při saturnské firdarii umírá. Saturn je tradiční vládce jeho 8.domu (a 7.d.) a v okamžik jeho skonu byla rozehrána kritická t kvadratura – tranzitujícím Marsem (vytvořil přesnou kvadraturu na Uran – moderního vládce 8.domu – a tím zarezonovala celá t kvadratura s vrcholem  – Mars v domě 8. Mars ovládá v jeho horoskopu Slunce v Beranu). Ano, každé 2 roky se mu to takto mohlo zachvět, ale to neasistovaly jiné náročné tranzity. Další náročný tranzit v okamžik smrti Sidise byla exaktní konjunkce Pluta na nativní Luně (19´) – vládce 1.domu. Tranzitující Uran v konjunkci s nativním Plutem (orbis 1 stupeň), Slunce cinklo o ascendent atd., Luna konj. Černá luna…Bylo toho více. Jak to měl v horoskopu pěkně provázané, tak se prvky najednou tou provázaností „rozezněly“, aktivovaly – ale bohužel v neprospěch. Dispozice k tomuto způsobu smrti byla asi v tom, že zde bylo mnoho ohně, mnoho emocí, silně obsazený Beran – hlava, Slunce v Beranu opozice Neptun – a to v kardinálních znameních, vládce 8. domu – Uran v kvadratuře na Mars v 8.domě – jiskření samo o sobě… A bylo to určitě rychlé.

Pozn. Sedna na MC, Pluto paralela Regulus

O jeho partnerských vztazích, příp. dětech, jsem nic nevyčetla, ale ani 5. ani 7.dům nejsou příznivě obsazeny, ani vládci idylu neslibují.

Žádné planety v domicilech, spíše naopak v pádu či zničení,  jen Slunce v povýšení – tedy je možné i toto přidat na misku vah kratšího života.