Tradiční astrologie na míru.
Get Adobe Flash player

Kdo jsem…

J. Fléglová Jmenuji se Jana Johanna Fléglová. Jako Jana již řadu let učím na základní škole. Pod jménem Johanna se věnuji mé druhé profesi a celoživotní zálibě- astrologii. V těchto dvou oborech nacházím jako typický Blíženec smysl života a duševní rovnováhu.

Obě profese se mi v životě myslím dobře propojují. V profesi učitele se stále potkávám s novými lidmi- dětmi (ale i s jejich rodiči), poznávám jejich povahy, různé pohledy na svět, talenty dětí, ale i případné problémy. Snažím se jim přiblížit, vžít se do jejich individuality a …..vyhledat pro ně ten nejlepší přístup, výchovné a vzdělávací metody.

Podobné je to s astrologií. Astrologie se také zabývá individualitou každého člověka, pomáhá objevovat talenty, pozitivní stránky osobnosti, ale i stránky stinné, naše životní úkoly a osudem vepsané zkoušky…a také hledá a nabízí řešení. Pro každého je tu cesta.

Jak jsem se k astrologii dostala?

Ani nevím…V tomto případě věřím tomu, že je toto jedna z věcí, které mi byly dány. V době mého dospívání, které se částečně odehrávalo ještě za dob komunistického režimu, zde nebyla pro běžného smrtelníka žádná možnost, jak se dostat k podrobnějším informacím o astrologii, literatura v tomto oboru nevycházela, učebnice astrologie byly šířeny tajně a v rukopisech. V této době jsem trávila mnoho času přemýšlením o životě, o jeho smyslu, o nespravedlnostech, které se na světě vyskytují. Byla jsem „hledající“ jako ostatně mnoho mých vrstevníků v tomto věku.

Na střední škole mě pak určitě ovlivnilo setkání s psychologií.

Astrologie sama je s psychologií neodmyslitelně propojena. Výklad osobního horoskopu obsahuje mimo jiné vlastně  osobnostní profil člověka. S tím rozdílem, jak s astrologií obeznámení psychologové přiznávají, že astrologie je tento profil schopna vytvořit za nepoměrně kratší dobu a bez složitého testování.

Ještě na střední škole mě zastihla Sametová revoluce a velký průlom byl tu. Začaly vycházet první knihy s astrologickou tematikou. Četla jsem vše, k čemu jsem se jako student dostala. Spíše jsem jen zkoumala charakteristiky jednotlivých znamení. Cesta k prvním astrologickým pomůckám a stvoření prvního opravdového horoskopu byla trnitá a dlouhá.

Ačkoli jsem Blíženec, který je ve svých zájmech obyčejně velmi přelétavý a nejraději by vyzkoušel všechno, neboť je mj. také hrozně zvědavý a zvídavý, od astrologie mne nic neodradilo, neodtrhlo, vytrvala jsem.

Abych se posunula dál, začala jsem soukromě navštěvovat kurz u paní astroložky J.Tůmové, která se zabývala hlavně humanistickou transpersonální astrologií, ale předala mi také základy tradiční astrologie, naučila mne klasické výpočty, používat efemeridy a také astrologický počítačový program, udělila mi zkušené rady.

A můj první horoskop byl tu…

Od té doby jsem zpracovala stovky horoskopů, čímž jsem se naučila nejvíce.

Samozřejmě dále čtu, vzdělávám se, poučení čerpám z kurzů Jiřího Kubíka, který mě  ovlivnil nejvíce, dále velkou inspiraci nacházím v kurzech Antonína Baudyše st. a také Antonína Baudyše ml.

Za „průvodcování“ na mé cestě  děkuji JUDr. Jiřímu Kubíkovi, MBA, Nadě Šmídové, Janu Kazdovi a všem, kdo mne posunují.

Stala jsem se členem Astrologické společnosti ČR, jsem členem Československého astrologického fóra.

 

Moji oblíbení autoři astrologické literatury a astrologové:

 • Rhetorius
 • Maternus
 • William Lilly
 • Jan Kefer
 • Vladimír Sládeček
 • Vojta Roučka
 • Jiří Kubík
 • Antonín Baudyš st.
 • Antonín Baudyš ml.
 • Ida Myslikovjanová
 • Zdeněk Myslikovjan